Cezary Czemplik- przedstawiamy prelegentów

cezary_czemplik_1
cezary_czemplik_2
cezary_czemplik_3
wędrowni architekci
Cezary Czemplik – kolejny prelegent Festiwalu Naturalnego Budownictwa to aktywny architekt, wykładowca akademicki, społecznik, który mówi o sobie tak: “wyznaję zasadę, iż lepiej nie budować niż budować źle”.
Specjalizuje się w doborze materiałów naturalnych ze znajomością fizyki budowli na poziomie aktywnych procesów cieplno-wilgotnościowych, oraz obliczeniach energetycznych zużycia energii i doboru instalacji.
Brzmi intrygująco?

Tegoroczna edycja Festiwalu jest elementem realizowanego przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu projektu „Dekarbonizacja procesów budowlanych – wprowadzenie materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie”, finansowanego z funduszy EOG w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. Fundusze EOG reprezentują wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.