Poznaj prowadzącego Festiwal – Daniel Pacek

Daniel to rolnik regeneratywny i edukator z zamiłowania. Od sześciu lat prowadzi gospodarstwo permakulturowe Pacówka. Lew społeczny i muł pociągowy wielu projektów. Człowiek zafascynowany rzeczywistością na wielu jej płaszczyznach, który odnalazł miejsce w którym może realizować mnogość swych pasji.
Wcześniej mocno związany ze środowiskiem budownictwa naturalnego. Z wykształcenia pedagog, masażysta, nauczyciel jogi.
“Czym jest, czy też jak “robić” permakulturę zastanawia się wielu młodych adeptów tej ciągle ewoluującej dyscypliny. Podczas wykładu przyjrzymy się istocie permakultury, prawach które odnajduje ona w przyrodzie, oraz technikach jakie stworzyła w różnych kontekstach, aby jeszcze harmonijniej zagnieździć gatunek homo sapiens sapiens w biosferze”.

Festiwal rozpoczyna się już niedługo, pamiętajcie o rezerwacji wejściówek przez zrzutkę.

Tegoroczna edycja Festiwalu jest elementem realizowanego przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu projektu „Dekarbonizacja procesów budowlanych – wprowadzenie materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie”, finansowanego z funduszy EOG w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. Fundusze EOG reprezentują wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.