Festiwal 2022 – po pandemii

zjazd osbn 1

W dniach 19-20 czerwca 2021 roku odbył się w Krzętowie nad Pilicą Zjazd OSBN. W ramach toczących się na nim dyskusji członkowie OSBN ustalili wiele ważnych kwestii i poruszali ważne tematy dla organizacji. Ustalono również, że  w sytuacji kończącej się pandemii covid-19 warto wznowić działania zmierzające do organizacji kolejnego Festiwalu Naturalnego Budowania. Planowo kolejny FNB miał się odbyć w 2021 roku jednak ze względu na covid -19 plany nie zostały zrealizowane a impreza została odłożona bezterminowo. 

Obecni na zjeździe członkowie Stowarzyszenia ustalili, że kolejny Festiwal mógłby się odbyć w lecie 2022 roku – o ile sytuacja pandemiczna na to pozwoli – jak wszyscy widzimy aktualnie pandemia jest w odwrocie więc istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że FNB 2022 odbędzie się zgodnie z planem na przełomie września i października 2022 w pięknym mieście Wrocław. 

Tegoroczna edycja Festiwalu jest elementem realizowanego przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu projektu „Dekarbonizacja procesów budowlanych – wprowadzenie materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie”, finansowanego z funduszy EOG w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. Fundusze EOG reprezentują wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.