Jedyne prawdziwie zielone wydarzenie roku w Polsce

pazdzierze konopne
fnb 2022 warsztat
fnb 2022 warsztat 2
Naturalne materiały budowlane to nie tylko tradycja – w czasach troski o środowisko to również przyszłość. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak je stosować i „czy to się opłaca?”, to serdecznie zapraszamy na @Festiwal Naturalnego Budowania 2022 #2022FNB, który odbędzie się we Wrocławiu od 30 września do 2 października 2022.
Coś dla siebie znajdą zarówno ci, którzy stawiają pierwsze kroki w tej  tematyce, jak i eksperci oraz miłośnicy naturalnego budowania – program obejmuje spotkania z twórcami, warsztaty wykorzystania naturalnych materiałów budowlanych, wykłady, debaty, a także
wystawę połączoną z targami. W rolach głównych wystąpią „zielone” materiały budowlane: m. in. drewno, słoma, konopie i glina. 🏅🥇🥈🥉 Uczestnicy Festiwalu dowiedzą się, jak zmienić pomysł na naturalną budowlę w sprawnie funkcjonujący, wygodny i przyjazny dla środowiska budynek – poznają zasady świadomego projektowania, aspekty prawne realizacji, materiały i technologie budowy, a także możliwości naturalnego wykończenia wnętrz.
Wśród gości pojawi się wielu zagranicznych i krajowych ekspertów, m. in. Hubert Trammer,  Magdalena Górska, Anna Zawadzka, Maciej Jagielak, Przemysław Raj.
Część wydarzeń odbędzie się w @Muzeum Architektury we Wrocławiu @muzeum.architektury część w @Browar Mieszczański Wrocław @browar_mieszczanski , niektóre zostaną udostępnione także w trybie hybrydowym.

Tegoroczna edycja Festiwalu jest elementem realizowanego przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu projektu „Dekarbonizacja procesów budowlanych – wprowadzenie materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie”, finansowanego z funduszy EOG w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. Fundusze EOG reprezentują wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.