Poznaj prowadzącego Festiwal – Maciej Jagielak

Maciej_Jagielak

MACIEJ JAGIELAK (EMISJA ARCHITEKTURY) – jako konferansjer Festiwalu Naturalnego Budowania 2022 poprowadzi dyskusje w Muzeum Architektury i na dużej scenie w Browarze Mieszczańskim. 

Maciej to architekt, badacz, zafascynowanym ekologiczną i społeczną rolą architektury, rozwiązaniami low-tech, naturalnym budownictwem, permakulturą. Prowadzi podcast i stronę FB Emisja Architektury, gdzie lekko i z humorem opowiada o architekturze w szerokim kontekście. Projektuje domy z drewna, słomy, gliny itp., doradza, szkoli, pisze. Jest członkiem założycielem OSBN. 

Co mówi o sobie?

“Myśl, że można budować prosto, ale mądrze, pojawiła się w mojej głowie jeszcze na studiach. Przeczytałem wtedy o architekturze low-tech… i od tego czasu zajmuję się zgłębianiem wiedzy o budowaniu ze słomy, gliny, drewna i innych nisko-przetworzonych materiałów. Obecnie zajmuję się równolegle projektowaniem, pisaniem i opowiadaniem o architekturze zrównoważonej”. 

Festiwal rozpoczyna się już niedługo, pamiętajcie o rezerwacji wejściówek przez zrzutkę.

Tegoroczna edycja Festiwalu jest elementem realizowanego przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu projektu „Dekarbonizacja procesów budowlanych – wprowadzenie materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie”, finansowanego z funduszy EOG w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. Fundusze EOG reprezentują wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.