
Strefa Wystawców.
Festiwal to nie tylko wykłady, warsztaty i dyskusje panelowe. Na dziedzińcu Browaru Mieszczańskiego, w niebiletowanej, dostępnej dla każdego części imprezy, znajdą się stoiska firm i organizacji z branży budownictwa naturalnego oraz mini-księgarnia z publikacjami poświęconymi permakulturze i życiu zgodnemu z rytmem natury.
W Strefie Wystawcy porozmawiasz z architektami i wykonawcami domów w różnych naturalnych technologiach, zobaczysz jak wyglądają przykładowe ściany i moduły z których powstaje dom, sprawdzisz jaki jest w dotyku tynk gliniany i olejowane drewno. Gwarantujemy, że tradycyjne materiały: glina, wapno, drewno, słoma i konopie pokażą się ze swojej najlepszej strony. Nasi wystawcy przygotowali m.in. zestawy próbek, przykładowe projekty, zdjęcia z realizacji, prezentacje ciekawych rozwiązań. Można śmiało powiedzieć, że to przegląd rynku budownictwa naturalnego w pigułce – od projektu do realizacji.
Chcesz mieć swoje stoisko w Strefie Wystawców?
Jeśli działasz w branży związanej tematycznie z Festiwalem i chcesz dołączyć do Strefy Wystawców wystawiając swoje stoisko, skontaktuj się z nami pisząc na adres info@osbn.pl. Otrzymasz zwrotnie link do formularza zgłoszeniowego oraz pakiet niezbędnych informacji.
Tegoroczna edycja Festiwalu jest elementem realizowanego przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu projektu „Dekarbonizacja procesów budowlanych – wprowadzenie materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie”, finansowanego z funduszy EOG w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. Fundusze EOG reprezentują wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.