WYSTAWCY

Nasi wystawcy

Wierzymy, że bezpośrednie spotkania pozwalają nawiązywać współpracę i budują zaufanie. Centralną przestrzeń Wielkiej Zbrojowni zajmą podczas Festiwalu stoiska firm oferujących produkty i usługi dla budownictwa naturalnego.

Przyjdź, zainspiruj się, poznaj nowinki, skorzystaj z porad ekspertów.

Wstęp do Strefy Wystawców jest bezpłatny.

Jeśli chcesz skorzystać z pełnej oferty festiwalu, kup wejściówkę!

Będą z nami:

OPISY WYSTAWCÓW

Nasza firma od 2009 roku oferuje zrównoważone, przyjazne dla środowiska farby, bejce, woski, impregnaty, oleje, kity, grunty i mydła. Mamy na swoich półkach alternatywę dla farb opartych o środki chemiczne i wiemy, że są zdrowsze dla Ciebie i lepsze dla środowiska. Z przyjemnością opowiemy Wam o właściwościach poszczególnych produktów i metodach ich stosowania, a na warsztatach pokażemy jak przyjemne i twórcze może być ich stosowanie. Stosujemy w naszych projektach DIY i pracach konserwatorskich wszystkie produkty, które są dostępne w ofercie www.AgoHome.pl Dzięki temu wiemy z własnego doświadczenia jak działają, czy efekt jest trwały i po czym poznać, że coś poszło nie tak. Nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, którymi chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Wpadajcie śmiało do sklepu i na bloga, jesteście zawsze mile widziani.

BioPly to innowacyjna firma, która jako jedyna na polskim rynku produkuje płyta meblowa, wykończeniowe oraz ociepleniowe bez formaldehydów, cyjanków, czy PMDI.
Biopłyty BioPly wytwarzane są z włókien roślinnych zbóż oraz konopi i łączonych białkową żywicą klejową.

Naszą misją jest przygotowanie produktów nieemitujących szkodliwych związków chemicznych, z jednoczesnym zachowaniem poszanowania dla odnawialnych surowców naturalnych.  

Nasza manufaktura to rodzinna firma, która tworzy i produkuje na dzikiej Suwalszczyźnie. Marka Costka została stworzona z bezkompromisową obietnicą, aby tworzyć zdrowe dla ludzi przestrzenie. Miejsca, które są w pełni bezpieczne. Chcieliśmy rozwijać markę, która będzie tworzyć odpowiedzialnie, z największym szacunkiem dla środowiska. Znakiem rozpoznawczym marki Costka jest miłość do czystej, organicznej ziemi, dlatego nasze tynki oraz farby nie są pigmentowane, a ich kolory to efekt odnalezienia pokładów gliny o różnym zabarwieniu. 

To, co produkujemy, jest związane z surowym i unikalnym pięknem, które od tysiącleci pozostaje stale w procesie kreowania. Glina żyje, zmienia się i kształtuje, ale niezmiennie jest naturalnie czysta, hipoalergiczna, plastyczna.

Kolekcja KOLORY ZIEMIA to kolekcja farb i tynków glinianych nietoksycznych, organicznych i w 100% naturalnych. Są to produkty niepigmentowane, zrodzone bezpośrednio z ziemi, kierując się przekonaniem, że natura jest najlepszym projektantem. Każdy odcień reprezentuje odrębne miejsce na mapie Polski, świadectwo naturalnego piękna występującego w różnych regionach.

W naszej ofercie znajdziecie także tadelakt – naszą autorską recepturę wodoodpornego tynku wapiennego. W jego skład wchodzą jedynie naturalne surowce, które są w pełni biodegradowalne i mogą być poddane recyklingowi poprzez rozdrobnienie i ponowne użycie w nowych zaprawach tynkarskich. 

Produkcja naszych farb glinianych oraz tynków odbywa się w rzemieślniczy sposób i na żadnym etapie nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Chcemy na nowo zdefiniować budownictwo, wykorzystując dziedzictwo i doświadczenie naszych przodków. Chcemy, aby nasze działania przyczyniały się do ochrony najcenniejszej wartości człowieka: zdrowia. Natura wyposażyła nas we wszystko, czego potrzebujemy, aby mieszkać bezpiecznie i harmonijnie.

Ponadto ogromna część naszej pracy to dzielenie się wiedzą – prowadzimy cykliczne warsztaty i szkolenia dla architektów oraz miłośników budownictwa naturalnego.

Historia marki naturalnych tynków dekoracyjnych POLSKA GLINA sięga roku 2016, kiedy to właściciele spółki CERADBUD, budując swoją nową siedzibę, postanowili wykorzystać do wykończenia jej wnętrz materiały pochodzenia wyłącznie naturalnego. Bazując na surowcu ilastym z własnej kopalni oraz innych krajowych glinach, iłach i kaolinach, w zakładowym laboratorium opracowane zostały receptury tynków. Efekty tych prac okazały się zaskakująco dobre, stworzone tynki są nie tylko bardzo estetyczne i oryginalne, ale również – po odpowiednim zabezpieczeniu – trwałe.


W taki sposób powstała idea wdrożenia do produkcji innowacyjnych materiałów wykończeniowych, które łączą w sobie dwie cechy: naturalny charakter i nowoczesny wygląd. Glina, będąca naturalnym surowcem mineralnym, posiada własciwości korzystnie wpływające na zdrowie człowieka i jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych, jednak w ostatnich dziesięcioleciach została zepchnięta na margines, głównie ze względu na funkcjonujący stereotyp o złej estetyce i niskiej trwałości konstrukcji wykonanych z tego niezwykłego surowca. Jednak dzięki obecnej technice i nauce można wyprodukować tynki gliniane, które będą trwałe, a wykończone nimi pomieszczenia niekoniecznie muszą wygladać jak lepianka – wręcz przeciwnie – znajdują zastosowanie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

DD-MODUŁY: Na naszym stoisku zaprezentujemy nasze produkty: samonośne panele słomiano-drewniane oraz nowość: panele do termomodernizacji Termo 2. Dodatkowo zaprezentujemy kilka typowych projektów domów w naszej technologii. 

Jesteśmy małą, lokalną firmą. Zajmujemy się produkcją prefabrykatów drewniano-słomianych potocznie zwanych panelami słomianymi, oraz wznoszeniem z nich zdrowych i naturalnych domów.

Do produkcji stosujemy materiały lokalne, naturalne i niskoprzetworzone, które można poddać recyklingowi, powtórnie użyć lub poddać kompostowaniu. W połączeniu z glinianymi i wapiennymi tynkami oraz punktowymi fundamentami wbijanymi lub wkręcanymi możemy realizować domy bez użycia cementu. 

Podstawą konstrukcji paneli jest szkielet z certyfikowanego drewna klasy C24 – jednocześnie jest on konstrukcją domu. Wypełnienie stanowi słoma zbierana z własnego pola tuż przy naszej wytwórni. Słoma jest kompresowana hydraulicznie i precyzyjnie strzyżona.

Precyzyjnie wykonane panele pozwalają na szybki i łatwy w montaż, a ich równo strzyżone powierzchnie ułatwiają wykończenie powierzchni ścian i zapewniają oszczędność materiałów i robocizny.

Dzięki małym gabarytom oraz niskiej wadze paneli możliwy jest montaż w miejscach niedostępnych dla ciężkiego sprzętu budowlanego (dźwig, podnośnik) czy wielkogabarytowego transportu kołowego.

Duża rozpiętość wymiarowa naszych paneli pozwala na dopasowanie realizacji w oparciu o projekty dostarczone przez inwestora nawet te projektowane w innych technologiach.

Produkujemy następujące rodzaje paneli: panel podłogowy (dla budynków na fundamentach punktowych), panel ścienny, panel stropowy /dachowy, panele specjalne np. skośne szczytowe czy nadproża.

DIVADLO: Od 2009 r. pracujemy z drewnem głównie z odzysku, wdrażając w praktyce idee gospodarki cyrkularnej. W 2016 r. wykonaliśmy jedną z pierwszych w Polsce elewację domu w całości z drewna pochodzącego z odzysku (Żabia Wola). Do tej pory wykonaliśmy lub dostarczyliśmy materiały do kilkudziesięciu obiektów użyteczności publicznej oraz obiektów mieszkalnych w Polsce i Europie. Zazwyczaj są to wyjątkowe, indywidualne projekty uznanych architektów, często zdobywające ważne wyróżnienia i nagrody (np. domy w Żabiej Woli, Kościelisku, czy awangardowy Wormhouse).

Oferujemy elewacje zarówno z drewna odzyskanego, a od kilku lat
także z sezonowanego drewna krajowego (świerk, modrzew, sosna
taborska). Materiał i sposób obróbki dobierany jest zawsze do indywidualnego charakteru inwestycji. Biorąc udział w procesie projektowym mamy możliwość dobrać właściwe materiały i rozwiązania oraz użyć tradycyjnych, rzemieślniczych metod obróbki drewna pozwalając inwestorom na zmniejszenie śladu środowiskowego inwestycji. Elewacje z nowego drewna przygotowujemy z myślą o łatwym ponownym użyciu materiału w przyszłości.


Czynnie propagujemy idee GOZ oraz promujemy zwiększenie skali zastosowania materiału drewnianego z odzysku w budownictwie i architekturze. Chcemy, aby ślad naszej działalności pozostawał cyrkularny, tzn. aby w przemyślanym i niezbędnym zastosowaniu wprowadzać do użycia materiały z odzysku, lub tak projektować użycie nowych materiałów (drewnianych) aby mogły być łatwo ponownie użyte w przyszłości.

Jesteśmy firmą z Podgórza Izerskiego. Charakterystyczne dla naszego regionu domy przysłupowe to dla nas wzór i inspiracja w wykorzystywaniu naturalnych materiałów w budownictwie. Firma Dobry Dom na co dzień zajmuje się produkcją i montażem prefabrykatów wykonanych z drewnianych ram wypełnionych skompresowanymi kostkami słomianymi. Na festiwalu pokazujemy wykonane w tej technice ściany zewnętrzne i działowe. Dodatkowe prezentujemy sposoby na montowanie instalacji elektrycznej w słomianych powierzchniach ściennych tynkowanych gliną. Chcemy również poruszyć zagadnienie przyszłości fabrykowania elementów słomiano-drewnianych i kierunków rozwoju tego trendu w budownictwie.

Domir to firma specjalizująca się w produkcji innowacyjnych domów modułowych w formie kopuł, opartych na konstrukcji z drewna C24. Jako wypełnienie termoizolacyjne stosujemy  wełnę drzewną, co zapewnia doskonałe właściwości cieplne. W naszych kopułach używamy również tynku glinianego, który wpływa na zdrowy mikroklimat wnętrz. Z wyjątkową starannością dbamy o dyfuzyjność przegród dachowo-ściennych, co gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza i komfort życia w zgodzie z naturą.

Magda to architektka specjalizująca się w projektowaniu naturalnej architektury, zdrowej dla użytkowników i środowiska. Jest założycielką pracowni architektonicznej eKodama Studio, uznanej przez miesięcznik Architektura Murator za jedną z dziesięciu najbardziej innowacyjnych pracowni w Polsce. Jej projekty skupiają się na harmonijnym łączeniu tradycyjnych technik budowlanych z nowoczesnym designem, szeroko pojętej świadomości ekologicznej i strategii naturalnego projektowania – permakultury. W swoich projektach używa głównie naturalnych technologii, m.in. z zastosowaniem drewna i słomy „strawbale” czy konopii „hempcrete”.  Stosuje też materiały z odzysku i recyklingu. Poza działalnością projektową, od lat angażuje się w działania edukacyjne w zakresie architektury ekologicznej i permakultury (Kurs Naturalnego Projektowania, Letnia Szkoła Naturalnego Projektowania i Budowania). Współdziała również od lat z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Budownictwa Naturalnego na rzecz poszerzania świadomości w zakresie wpływu budownictwa na środowisko naturalne i ludzi oraz promowania materiałów naturalnych i niskoprzetworzonych w architekturze. Jest też członkiem PLGBC. 

Jednym z obszarów jej zainteresowania jest design małych przestrzeni mieszkalnych, takich jak „tiny houses”. Ta pasja znalazła odzwierciedlenie w projekcie www.biodomek.pl. Jej pracownia, eKodama Architektura, zdobyła uznanie zdobywając liczne nagrody, m.in. Główna Nagrodę w Konkursie Dom z Klimatem, PLGBC Green Building Award (4 krotna laureatka) czy wyróżnienie World Architecture&Design Award.

Aktualnie Magda z zaangażowaniem pracuje nad otwarciem (zima 2024/ wiosna 2025) Centrum edukacyjno-społecznościowego „Naturalny Zakręt”, które ma na celu promowanie i edukację w zakresie zrównoważonej architektury oraz działań społecznych. Więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia można znaleźć na stronie www.naturalny-zakret.pl.

Ekojurty: nasze jurty są zaprojektowane z myślą o jak największym poszanowaniu środowiska, dlatego wszędzie tam, gdzie to możliwe, korzystamy z naturalnych materiałów i ekologicznych rozwiązań.

Tkaniny zewnętrzne naszych jurt posiadają certyfikat ekologiczny OEKO-TEX® i są produkowane z wykorzystaniem energii odnawialnej. Materiał poszycia to nowoczesna tkanina marinistyczna z technologią nanocząsteczek tytanu. Jest to materiał samoczyszczący i oczyszczający powietrze, co dodatkowo wspiera środowisko naturalne, eliminując potrzebę częstych czyszczeń chemicznych.
Konstrukcja wykonana jest z drewna jodłowego lub świerkowego, pokryta ekologicznym olejem lnianym lub naturalnymi olejowoskami zabezpieczającym przed słońcem, wodą oraz pleśnią jednocześnie
Jurty stawiane są na fundamentach wkręcanych wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Ta technologia eliminuje konieczność wykopów, użycia betonu i zużycia wody, co pozwala na zmniejszenie śladu węglowego aż o 85% w porównaniu do tradycyjnych fundamentów. Co więcej, fundamenty te można wielokrotnie używać, co minimalizuje ingerencję w przyrodę.
Dodatkowo, do izolacji jurt stosujemy wełnę drzewną – naturalny materiał, który reguluje wilgotność i zapewnia doskonałą termoizolację. To ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych materiałów, która nie tylko pochłania wilgoć, ale także oddaje ją z powrotem bez uszczerbku na właściwościach izolacyjnych. Nasze rozwiązania w pełni wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju, dlatego jurty są zarówno ekologiczne, jak i funkcjonalne, zapewniając komfort i dbałość o środowisko.

Ideą projektu Folwark i Osada Górnica jest stworzenie inspirującego, samowystarczalnego i ekologicznego miejsca do życia, odpoczynku, pracy i twórczości w poszanowaniu natury i środowiska.

To miejsce dla ludzi, którzy chcą żyć w harmonii i rozwijać świadomy styl życia. Realizacja projektu opiera się ma na wykorzystaniu materiałów naturalnych, w tym betonu konopnego, drewna, kamienia, i innych oraz rozwiązań przyjaznych człowiekowi i środowisku. 

Osią projektu jest postać Waltera Gropiusa – twórcy Bauhausu, architekta, dla którego Górnica była przestrzenią młodzieńczej inspiracji. 

Zapraszamy w nasze strony: www.folwarkgornica.pl,

Drodzy, kiedy będziecie na Festiwalu, przechodząc pomiędzy wystawcami, idąc na warsztaty lub prelekcje, zajrzyjcie do naszej księgarni – znajdziecie tam wiele tytułów, które z pewnością Was zainteresują.


Będą tam m.in.:

  • książki Wydawnictwa Gaj – związane z tematyką ogrodniczą: np. 200 sposobów na siew i pozyskiwanie nasion, 250 ekoporad na dobry kompost, roślinne gnojówki, przywabianie owadów i inne;
  • Wydawnictwo Odnawialnia: „Meble od nowa”, z pewnością odpowie Wam na pytania jak odnowić stare meble;
  • jeśli interesują Was działania w nieco większej skali to polecamy książki Wydawnictwa Górnośląskiego: o ciesielstwie, wznoszeniu budynków z gliny, konstrukcjach drewnianych, wiklinie czy też rolnictwie miejskim;
  • polecamy również Magazyn wydany przez Wydawnictwo Naturalny Zakręt, w którym poruszane są tematy naturalnego budownictwa, permakultury, odpowiedzialności ekologicznej, recyklingu i wiele, wiele innych;
  • osoby zainteresowane architekturą z pewnością znajdą coś dla siebie spośród pozycji wydawnictwa Bęc Zmiana.

Zapraszamy serdecznie!

Firma „Linen Solutions” to jednoosobowa działalność gospodarcza założona niecały rok temu przez 26 letniego Jakuba Kowalewskiego z Malborka. Specjalizuje się w dystrybucji oraz współtworzeniu produktów z lnu. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak taśmy lniane, pakuły lniane, ściółki dla zwierząt oraz nici, które cechują się wysoką jakością i naturalnym pochodzeniem. Firma stawia na ekologiczne i trwałe rozwiązania, oraz dostosowane do potrzeb klientów i współczesnych standardów. Naszym głównym celem jest stworzenie jeszcze kilku produktów z lnu, takich jak maty lub izolacją wdmuchiwana, które z pewnością znajdą swoje zastosowanie w budownictwie naturalnym.

Litewska firma, która tym festiwalem oficjalnie wkracza na polski rynek, wprowadzając innowacyjne słomiane prefabrykaty. Dzięki tej technologii Modulina redefiniuje tradycyjne metody budowlane, oferując efektywne i ekologiczne rozwiązania, które znacząco obniżają czas realizacji, zapewniają świetną jakość i estetykę.

Jesteśmy rodzinną firmą z wielopokoleniową tradycją rolniczą. Pracując na styku rolnictwa i przemysłu – dwóch branż, które negatywnie oddziaływują na klimat, środowisko i bioróżnorodność planety, czujemy ogromną odpowiedzialność i jednocześnie sprawczość w wprowadzaniu pozytywnych zmian: zarówno w naszej firmie, jak również w Polsce i za granicą, inspirując innych do działania. Na co dzień Podlaskie Konopie zajmują się uprawą, przetwórstwem i dostarczaniem konopnych surowców głównie dla budownictwa. Z naszych paździerzy konopnych powstało w Polsce i Europie już ponad 80 budynków w technologii hempcrete.

Nowa marka w branży budowlanej, specjalizująca się w kompleksowym zarządzaniu całym procesem budowy – od projektu po gotowy dom pod klucz. Quosy gwarantuje pełną obsługę na każdym etapie inwestycji, zapewniając klientom komfort i spokój, jednocześnie dbając o zrównoważony rozwój.

Spółdzielnia Socjalna Słomiany Dom to zespół rzemieślników
specjalizujących się w budowie ekologicznych szkieletowych
budynków drewnianych, izolowanych słomą.

Słomiany Dom buduje w innowacyjnym systemie prefabrykacji z paneli słomiano-drewnianych, zachowując
pełną kontrolę nad jakością. Technologia jest możliwa do zastosowania w niemal każdych warunkach, co potwierdzają realizacje wielu inwestycji na terenie 9 województw i zagranicą.

W spółdzielni Słomiany Dom pracują specjaliści nowej ery budownictwa. Poznajcie ich, jeśli chcecie skorzystać z bogatego doświadczenia i solidnej realizacji. Sposób pracy zespołu Słomianego Domu gwarantuje, że budowa przebiega sprawnie i bez niespodzianek.

Fundamenty wkręcane BAYO.S to stalowe gruntowkręty, które instaluje się bezpośrednio w nośną warstwę gruntu. Dzięki temu eliminowana jest potrzeba zastosowania betonu, co czyni proces budowy szybszym, bardziej ekologicznym i mniej inwazyjnym dla środowiska. Fundamenty te zapewniają natychmiastowe przenoszenie obciążenia i mogą być stosowane w różnorodnych warunkach gruntowych.

SSQ POLSKA: Dostarczamy wyłącznie naturalny łupek na dachy, elewacje i inne formy architektury.

Szkolimy wykonawców w Akademii Rzemiosła Łupkowego oraz łączymy projekty z wykonawcami.

Wraz z materiałem zapewniamy wsparcie techniczne poparte rzemieślniczym doświadczeniem.

Uwielbiamy nietypowe wyzwania jak organiczne kształty, domy kopułowe czy elewacje po których płynie woda.

Suprema Eco Solutions to firma zajmująca się dystrybucją materiałów budowlanych dla budownictwa modułowego i szkieletowego od 2004 roku, nieustannie rozwijająca swoją wiedzę w zakresie innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Nasza nazwa odzwierciedla nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Koncentrujemy się na doborze produktów, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo zdrowia i środowiska, a jednocześnie charakteryzują się trwałością oraz odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Naszą misją jest dostarczanie wysokiej jakości, długotrwałych rozwiązań, które odpowiadają na współczesne potrzeby budownictwa i wspierają budowanie zielonej przyszłości.

Produkty:

  • Basic Panel
  • Power Gypsum
  • Suprema Heating Floor CB

Biuro projektowe ŚWIADOM oferuje szeroką gamę rozwiązań: od domów katalogowych i projektów indywidualnych, po budynki biurowe, centra kulturowe i wiele innych. Wszystkie realizacje Świadom opierają się na naturalnych materiałach, takich jak słoma, drewno, glina i konopie, które wspierają zrównoważony styl życia. Projekty biura harmonijnie łączą nowoczesne podejście z tradycyjnymi technikami budowlanymi, tworząc przestrzenie o niskim śladzie węglowym.

VestaEco to polski producent ekologicznych materiałów izolacyjnych. Do produkcji naszych materiałów używamy włókien wytworzonych ze słomy zbożowej dzięki czemu wszystkie nasze produkty odznaczają się ujemnym śladem węglowym. Izolacja termiczna wykonana z naszych materiałów gwarantuje zachowanie zdrowego klimatu wnętrz budynków zarówno nowobudowanych, jak i budynków zabytkowych. Wysoka pojemność cieplna materiałów sprawia, że skutecznie chronią one nie tylko zimą przed chłodem, ale też latem przed nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń. Materiały VestaEco doskonale komponują się z innymi technologiami budownictwa naturalnego takimi jak strawbale, hempcrete czy wykończenia tynkami glinianymi.

Weber Tradical® – materiały do budowy z konoplitu

www.Ekobudowniczy.pl 

Internetowy Skład Budowlany dla Eko-budowniczego założony i prowadzony przez Agnieszkę Krawczyk – architektkę, eko-budowniczą, propagatorkę i entuzjastkę samodzielnego budowania.


Przygodę z architekturą zaczęła na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, następnie praktykowała w pracowni architektonicznej 4105.eu, angażując się w projekty o dużej skali, takie jak szpitale, centra handlowe czy osiedla mieszkaniowe.
W międzyczasie cały czas nurtowało ją pytanie, jak budować zdrowe domy, żeby to było to łatwe i powszechnie dostępne. Tak odkryła konoplit, odwiedzając w roku 2014 Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, gdzie znajduje się pierwszy wybudowany w Polsce budynek z wapna i konopi. Szukając dalej, w roku 2017 ukończyła podyplomowe studia rolnicze w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie napisała pracę dyplomową o przydatności roślin użytkowych bogatych w drewnik do produkcji betonu izolacyjnego na bazie wapna.

W roku 2022 zbudowała sama swój pierwszy dom z konoplitu, testując z sukcesem metody prefabrykacji. Od tego czasu udoskonala projekty prefabrykacji z konoplitu oraz odkrywa inne technologie, potencjalnie ułatwiające samodzielne budowanie.

Metoda Agnieszki na wybudowanie własnego, zdrowego domu:

  • Drewno jako materiał konstrukcyjny, ale przy tym dokładny projekt konstrukcji jako podstawa budowy.
  • Naturalne materiały izolacyjne – ze względu na to, że są nieszkodliwe dla człowieka, a tym samym można wiele prac budowlanych (szczególnie wykończeniowych) zrobić samemu – mieć frajdę i zaoszczędzić pieniądze.
  • Korzystanie z prefabrykacji i mechanizacji przy cięższych czy specjalistycznych robotach budowlanych.

    Portal www.EkoBudowniczy.pl powstał właśnie w tym celu: by poprzez edukację i dostęp do rekomendowanych budowlanych materiałów naturalnych (na początek konopie i wapno od Weber Tradical®) ułatwić wszystkim chętnym eko-budowniczym samodzielne budowanie wymarzonego domu.